< terug Training

Oplossingsgericht Sturen voor sociaal werkers | Drang & Dwang

3 dagdelen (9 SKJ punten)

 1. Wat levert deze training op? 

  • Concrete Oplossingsgerichte gesprekstechnieken om effectief je cliënt te beïnvloeden en bij te sturen als het echt anders móet (drang & dwang situaties).
  • Weerstand voorkomen of handig tackelen.
  • Handig omgaan met lastige reacties.
     

2. Voor wie

De training is voor sociaal werkers die cliënten begeleiden die soms niet (willen) bewegen en hun gedrag of keuzes veranderen, terwijl daar wel zeer goede reden voor is. Er is dan een groot belang voor de sociaal werker om een dergelijke cliënt bij te sturen.

Belangrijk is dat het hier gaat om sociaal werkers die een zeker mandaat hebben om hun cliënt tot ander gedrag te bewegen. Vanuit de opgebouwde samenwerkingsrelatie of op grond van de beslissingen die de sociaal werker kan nemen als de cliënt niet beweegt. Is er eigenlijk geen mandaat, dan kan vooraf worden gekozen de training vooral op het Oplossingsgericht Beïnvloeden te richten, wat een minder hard mandaat vereist.

Voor deze training is het niet noodzakelijk om voorkennis te hebben van Oplossingsgericht Werken.

Het is een incompany training. Het is geen probleem om deelnemers vanuit verschillende teams aan de training deel te laten nemen.
 

3. Waarover gaat de training? 

  • Concrete gesprekstechnieken vanuit Oplossingsgerichte Beïnvloeden en Oplossingsgericht Sturen
  • Voorbereiding van het Stuurgesprek
  • Omgaan met de lastige reacties in het stuurgesprek
  • De Solvitas Mandaatmeter
     

4. Werkwijze 

  • Korte theorie, veel oefenen en interactie.
  • Er wordt steeds gewerkt met eigen casuïstiek van de deelnemers.
  • Uniek trainingsmateriaal van Solvitas dat zeker nieuwe inzichten oplevert en praktische tools.
  • De eerste dag is altijd een hele dag. Dus 1 dag en daarna nog 1 dagdeel. Daar kunnen enkele weken tussen zitten.
     

5. Overige informatie 

  • Deze training is ook geschikt om kennis te maken met Oplossingsgericht Werken (en met Solvitas) omdat geen voorkennis noodzakelijk is. Eventueel kan na deze training dan de Basistraining of Verdiepingstraining worden gedaan om – naast de sturende insteek – ook de meer begeleidende Oplossingsgerichte aanpak onder de knie te krijgen. 
  • Gemiddeld wordt deze training gewaardeerd met een dikke 8.
  • Deze training is SKJ geaccrediteerd (9 punten). Solvitas kan de melding naar het SKJ voor de deelnemers verzorgen. 

 

Quotes van deelnemers aan deze training 

Het werd erg prettig gebracht. Goede inzichten, veel diepgang”
“Veel afwisseling en steeds weer terugpakken naar de praktijk”
“De trainer sloot goed aan bij de behoeften van de groep”
“Heel praktijkgericht”
“Logische volgorde in de opbouw. Je wordt goed meegenomen in de theorie en er is genoeg ruimte om te oefenen”
“Veel tijd voor eigen vragen en inbreng”
“Sloot goed aan bij de complexiteit van onze rol”

 

Naar alle trainingen voor sociaal werkers

Meer weten of offerte
aanvragen?
Bel met Irene Lansdaal

Je krijgt met één gesprek zicht op de mogelijkheden voor jou of je team!

06 - 520 350 46 Contactformulier Binnen 2 werkdagen reactie!

Bekijk ook deze trainingen

Inspiratiesessie Oplossingsgericht coachen van studenten 45 minuten tot 1,5 uur
Basistraining Beïnvloeden, adviseren en coachen voor leerplichtambtenaren, -consulenten en RMC trajectbegeleiders Incompany, 5 of 6 dagdelen
Kennismakingworkshop Workshop Oplossingsgericht Coachen voor Coaches of Mentoren 1 dagdeel

Nieuwsgierig naar Oplossingsgericht Coachen? In een dagdeel kan jouw team laagdrempelig kennismaken en direct al praktische tips opdoen!

Jaartraining Oplossingsgericht Coachen en Begeleiden van cliënten Ongeveer 10 dagen

Voor een groep van deelnemers die het Oplossingsgerichte Coachen en Begeleiden van cliënten hélemaal in de vingers wil krijgen of specialist wil worden op dit vlak: 10 dagen door topdocenten in het Nederlandstalig Oplossingsgericht Werken.